1808JA250181KJTUYS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
1808JA250181KJTUYS
DigiKey Part Number
1608-1808JA250181KJTUYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250181KJTUYS
Description
CAP CER 180PF 250VAC X7R 1808
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)