1808JA250181KJTSYS
DigiKey Part Number
1608-1808JA250181KJTSYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250181KJTSYS
Description
CAP CER 180PF 250VAC X7R 1808
Detailed Description
180 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)