T543V685K050AHW0657280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 65mOhm @ 100kHz
T543V685K050AHW0657280
DigiKey Part Number
T543V685K050AHW0657280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543V685K050AHW0657280
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543V685K050AHW0657280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
6.8 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm @ 100kHz