C410C472J3G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Parametric Equivalent
4700 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C472J3G5TA7200
DigiKey Part Number
C410C472J3G5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C472J3G5TA7200
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C472J3G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%