C420C472F3G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
4700 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C420C472F3G5TA7200
DigiKey Part Number
C420C472F3G5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C472F3G5TA7200
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C420C472F3G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Tolerance
±1%