C321C103K1R5TA
DigiKey Part Number
399-13982-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C321C103K1R5TA
Description
CAP CER 10000PF 10% 100V X7R RAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C321C103K1R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)