C052C104K5R5CA96267301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 7,609
Datasheet
Image for C052C104K5R5CA96267301 is not available
C052C104K5R5CA96267301
DigiKey Part Number
399-C052C104K5R5CA96267301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052C104K5R5CA96267301
Description
.100UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)