USLS20-40-020.0-B(B)
DigiKey Part Number
6256-USLS20-40-020.0-B(B)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USLS20-40-020.0-B(B)
Description
0.4MM PITCH, MICRO COAX CABLE AS
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable 0.656' (200.00mm, 7.87")
Category
Pitch - Connector
0.016" (0.40mm)
Length
0.656' (200.00mm, 7.87")