PNDP-40V-Z
PNDP-40V-Z
PNDP-40V-Z
DigiKey Part Number
455-2321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNDP-40V-Z
Description
CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM
Detailed Description
40 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Ivory 0.079" (2.00mm)
Category
Row Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)