VPDD501G681K1GV001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,677
Datasheet
Similar
Similar
680 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VPDD501G681K1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDD501G681K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDD501G681K1GV001E
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)