AWM92100V
DigiKey Part Number
480-2698-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWM92100V
Description
SENSOR FLOW AIR 200 SCCM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air Flow Sensor ±200sccm Male, 0.210" (5.334mm) Plastic
Category
Flow Sensor Type
Air
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Voltage - Input
8V ~ 15V
Series
Port Size
Male, 0.210" (5.334mm)
Packaging
Tube
Material - Body
Plastic
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C