C0603X104K050TX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 952,168
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X104K050TX
DigiKey Part Number
4587-C0603X104K050TXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0603X104K050TX
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)