IT3-300P-20H(03)
DigiKey Part Number
H11862-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-300P-20H(03)
Description
CONN INTERPOSER 300P STACK GOLD
Detailed Description
300 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
IT3-300P-20H(03) Models
Category
Number of Rows
60
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm
Number of Positions
300
Base Product Number
Pitch
0.069" (1.75mm)