IT3-200P-20H(03) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
200 Position Connector Interposer Stacking Gold
IT3-200P-20H(03)
DigiKey Part Number
H11861-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-200P-20H(03)
Description
CONN INTERPOSER 200P STACK GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
IT3-200P-20H(03) Models
Category
Number of Rows
40
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Stacking
Series
Features
Locking
Packaging
Box
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm
Number of Positions
200
Base Product Number
Pitch
0.069" (1.75mm)