IT3-200P-22H(03)
DigiKey Part Number
H11863-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-200P-22H(03)
Description
CONN INTERPOSER 200P STACK GOLD
Detailed Description
200 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
IT3-200P-22H(03) Models
Category
Number of Rows
40
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm
Number of Positions
200
Base Product Number
Pitch
0.069" (1.75mm)