FX23-120S-0.5SV10
FX23-120S-0.5SV10
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX23-120S-0.5SV10
DigiKey Part Number
H125060-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX23-120S-0.5SV10
Description
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
124 (120 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FX23-120S-0.5SV10 Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)