FX18-80S-0.8SV15
DigiKey Part Number
H12016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX18-80S-0.8SV15
Description
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Detailed Description
80 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FX18-80S-0.8SV15 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
15mm, 25mm
Height Above Board
0.450" (11.43mm)
Pitch
0.031" (0.80mm)