Image for DF9C-41S-1V(20) is not available
DF9C-41S-1V(20)
DigiKey Part Number
DF9C-41S-1V(20)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9C-41S-1V(20)
Description
CONN RCPT 41POS SMD TIN
Detailed Description
41 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Packaging
Tube
Contact Finish
Tin
Mated Stacking Heights
4.3mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)