Image for DF9B-25P-1V(68) is not available
DF9B-25P-1V(68)
DigiKey Part Number
DF9B-25P-1V(68)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-25P-1V(68)
Description
CONN HDR 25POS SMD GOLD
Detailed Description
25 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF9B-25P-1V(68) Models
Features
Solder Retention
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
25
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)