Image for DF9A-21S-1V(69) is not available
DF9A-21S-1V(69)
DigiKey Part Number
DF9A-21S-1V(69)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-21S-1V(69)
Description
CONN RCPT 21POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF9A-21S-1V(69) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
21
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)