DF9-21P-1V(32)
DigiKey Part Number
H10415TR-ND - Tape & Reel (TR)
H10415CT-ND - Cut Tape (CT)
H10415DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9-21P-1V(32)
Description
CONN HDR 21POS SMD TIN
Detailed Description
21 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Tin
EDA/CAD Models
DF9-21P-1V(32) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Board Guide, Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Tin
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
21
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)