DF63WA-4EP-3.96C_Side-B
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63WA-4EP-3.96C
DigiKey Part Number
H125121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63WA-4EP-3.96C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 3.96MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63WA-4EP-3.96C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.173" (4.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.156" (3.96mm)