DF63W-4EP-3.96C_Side-B
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63W-4EP-3.96C
DigiKey Part Number
H125118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63W-4EP-3.96C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 3.96MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.156" (3.96mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF63W-4EP-3.96C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.173" (4.40mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Waterproof (Mated)
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.156" (3.96mm)