Image for DF37CJ-24DP-0.4V(52) is not available
DF37CJ-24DP-0.4V(52)
DigiKey Part Number
DF37CJ-24DP-0.4V(52)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF37CJ-24DP-0.4V(52)
Description
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF37CJ-24DP-0.4V(52) Models
Part Status
Last Time Buy
Mated Stacking Heights
1.23mm
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.030" (0.75mm)
Number of Positions
24
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)