05-24-A-0254-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
GCT
In Stock: 496
Datasheet
Molex
In Stock: 446
Molex
In Stock: 0
In Stock: 943
Samtec Inc.
New Product
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
05-24-A-0254-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-24-A-0254-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-A-0254-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)