2518131018Y8
DigiKey Part Number
1934-2518131018Y8TR-ND - Tape & Reel (TR)
1934-2518131018Y8CT-ND - Cut Tape (CT)
1934-2518131018Y8DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2518131018Y8
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 8A 7mOhm
Category
Current Rating (Max)
8A
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.100" (2.55mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)