2504026007Y0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2504026007Y0 |
Description | FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2504026007Y0 Models |
Category | Current Rating (Max) 200mA |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.022" (0.55mm) |
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |