ACML-0402-600-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACML-0402-600-T |
Description | FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACML-0402-600-T Models |
Category | Current Rating (Max) 200mA |
Manufacturer Abracon LLC | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.026" (0.65mm) |
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |