2504026007Y0
DigiKey Part Number
1934-1624-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1624-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1624-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2504026007Y0
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 400mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2504026007Y0 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)