SG2520VHN 491.5200M-DKHPZBB
DigiKey Part Number
114-SG2520VHN491.5200M-DKHPZBB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2520VHN 491.5200M-DKHPZBB
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
491.52 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
30mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)