SG-8101CA 100.0000M-TBGPAB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8101CA 100.0000M-TBGPAB
DigiKey Part Number
SG-8101CA100.0000M-TBGPAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CA 100.0000M-TBGPAB
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG-8101CA 100.0000M-TBGPAB Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±15ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6.8mA (Typ)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA