SG-8101CA 100.0000M-TBGPA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8101CA 100.0000M-TBGPA3
DigiKey Part Number
114-SG-8101CA100.0000M-TBGPA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CA 100.0000M-TBGPA3
Description
XTAL OSC XO 100.000000MHZ SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±15ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
8.1mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA