ECX-P33BN-156.250 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
Siward
In Stock: 200
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
Microchip Technology
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P33BN-156.250
DigiKey Part Number
ECX-P33BN-156.250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P33BN-156.250
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-P33BN-156.250 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)