VC-830-ECE-KAAN-156M250000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 5,165
Datasheet
Parametric Equivalent
Siward
In Stock: 200
Datasheet
SiTime
In Stock: 0
SiTime
Image for VC-830-ECE-KAAN-156M250000 is not available
VC-830-ECE-KAAN-156M250000
DigiKey Part Number
150-VC-830-ECE-KAAN-156M250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VC-830-ECE-KAAN-156M250000
Description
VC-830-ECE-KAAN-156M250000
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
66mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)