SD25-470-R
DigiKey Part Number
283-4250-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4250-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4250-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25-470-R
Description
FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 919 mA 315.6mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD25-470-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
592mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
315.6mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)