482-G212-K1M1-A1S1-10A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 4
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 2
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G212-K1M1-A1S1-10A
DigiKey Part Number
482-G212-K1M1-A1S1-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G212-K1M1-A1S1-10A
Description
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V