MB2HFTVM5-42000-2
DigiKey Part Number
3247-MB2HFTVM5-42000-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MB2HFTVM5-42000-2
Description
SSD 256GB M.2 TLC SATA III 3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 256GB SATA III M.2 Module 3.3V
Category
Speed - Read
550MB/s
Manufacturer
Delkin Devices, Inc.
Speed - Write
500MB/s
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.3V
Part Status
Active
Type
SATA III
Memory Size
256GB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Size / Dimension
42.00mm x 22.00mm x 3.50mm