CB3-2I-33M333000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CTS-Frequency Controls
In Stock: 992
Datasheet
Direct
Crystek Corporation
In Stock: 0
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CB3-2I-33M333000
DigiKey Part Number
110-CB3-2I-33M333000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB3-2I-33M333000
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)