CB3-3I-33M333000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CB3-3I-33M333000 |
Description | XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33.333 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CB3-3I-33M333000 Models |
Category | Voltage - Supply 5V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 50mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |