PJA600F-48
DigiKey Part Number
1776-1014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PJA600F-48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PJA600F-48 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
88%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
8.46" L x 4.72" W x 2.40" H (214.9mm x 119.9mm x 61.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Current - Output 1
12.5 A