CZRFR52C6V8 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Zener Diode 6.8 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRFR52C6V8
DigiKey Part Number
CZRFR52C6V8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRFR52C6V8
Description
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRFR52C6V8 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 3 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
8 Ohms