CZRF52C6V8 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CZRF52C6V8 |
Description | DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 6.8 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CZRF52C6V8 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 3 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |