CZRF52C6V8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Zener Diode 6.8 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C6V8
DigiKey Part Number
641-1064-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1064-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1064-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C6V8
Description
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C6V8 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 3 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
8 Ohms