GMC04X5R394K10NT
DigiKey Part Number
4713-GMC04X5R394K10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC04X5R394K10NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC04X5R394K10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC04X5R394K10NT
Description
CAP0402 X5R .39UF 10% 10V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.39 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)