CMH322522-1R5KL is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Bourns Inc.
In Stock: 7,413
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 850mOhm Max 1210 (3225 Metric)
CMH322522-1R5KL
DigiKey Part Number
CMH322522-1R5KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMH322522-1R5KL
Description
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMH322522-1R5KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
850mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
85MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)