UHF3-0.500-N-67
DigiKey Part Number
492-UHF3-0.500-N-67-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UHF3-0.500-N-67
Description
UNIBODY HIGH FLEX, IP 67, 3MM LI
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Flexible 0.5" (12.7mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UHF3-0.500-N-67 Models
Type
Flexible 0.5" (12.7mm)
Lens Size
3.55mm