WLB32ZC850EPBQMB
DigiKey Part Number
2170-WLB32ZC850EPBQMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32ZC850EPBQMB
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; SWITCHED H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 33.46" (850.0mm) 90 ~ 264VAC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLB32ZC850EPBQMB Models
Category
Voltage - Supply
90 ~ 264VAC
Features
Cascadable, High/Low/Off Switching, Shield
Termination Style
Wire Leads
Illumination Color
White
Operating Temperature
-25°C ~ 45°C
Luminous Flux
2250lm
Length
33.46" (850.0mm)
Profile (W x H)
1.51" x 1.89" (38.4mm x 48.0mm)