SND15S5R70T2G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND15S5R70T2G is not available
SND15S5R70T2G
DigiKey Part Number
4306-SND15S5R70T2G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND15S5R70T2G
Description
SND15S5R70T2G
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C