RD15S10GT20/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15S10GT20/AA-14 is not available
RD15S10GT20/AA-14
DigiKey Part Number
4306-RD15S10GT20/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15S10GT20/AA-14
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C