ODD104M320000/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Image for ODD104M320000/AA-15 is not available
ODD104M320000/AA-15
DigiKey Part Number
4306-ODD104M320000/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104M320000/AA-15
Description
ODD104M320000/AA-15
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Connector Style
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
5
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
6
Dielectric Material
Polyester, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Copper Alloy
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C